گوگل هنگام نصب برنامه‌های مشکوک پیام هشدار می‌دهد

[ad_1]

گوگل برای افزایش امنیت کاربران، شناسایی و مسدودسازی برنامه‌های مشکوک را آسان کرد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، گوگل بعد از تلاش برای حل مشکلات امنیتی برخی خدمات خود مانند جی‌میل و گوگل داکس، قابلیت‌های امنیتی تازه‌ای به سرویس‌ها و برنامه‌های خود افزود تا مشکلی برای کاربران پیش نیاید. از این پس در صورت استفاده کاربران از برنامه‌ها و اپ‌هایی که طراحان آنها از سیستم بررسی صلاحیت گوگل تاییدیه نگرفته‌باشند، پیام هشداری به نمایش درمی‌آید.

این پیام هشدار به کاربران اطلاع می‌دهد که برنامه مورد استفاده آنها از نظر شرایط امنیتی و عدم وجود کدهای آلوده و مخرب بررسی نشده و لذا بهتر است از کاربرد آن خودداری کنند.

پیش از این اپل خدمات مشابهی را به کاربران سیستم‌عامل OS X با نام گیت کیپر ارائه می‌کرد. ویندوز ۱۰ رویه متقاوتی دارد و به‌طور‌کلی مانع از به کارگیری برنامه‌هایی می‌شود که از طریق فروشگاه آنلاین مایکروسافت عرضه نشده‌باشند.

البته گوگل جلوی استفاده از برنامه‌های تاییدنشده را نمی‌گیرد و کاربران با انتخاب گزینه Advanced و نگارش عبارت ادامه در جعبه باز شده می‌توانند از برنامه موردنظرشان استفاده کنند.

گوگل در پستی وبلاگی علت ارائه این خدمات تازه را تعهد به ایجاد اکوسیستمی سالم برای کاربران و برنامه‌نویسان دانست و اظهار امیدواری کرد از این طریق امنیت کاربران بیشتر تامین شود.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *