نفوذ به ایمیل‌های شخصی مقامات اطلاعاتی آمریکا

[ad_1]

بر اساس برخی اخبار موجود، ایمیل‌های خصوصی برخی مقامات اطلاعاتی آمریکایی هک شده‌است.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، هکری که با اسم جانی واکر (Johnnie Walker) شناخته‌می‌شود خبری منتشر کرده‌است که در آن، ظاهراً تعدادی از اطلاعات مربوط به ایمیل‌های هک شده یک یا چند نفر از مقامات امنیتی آمریکایی وجود دارد.

در این خبر آمده‌است: «ایمیل وزیر امور خارجه آمریکا هک شده‌است.» ظاهراً به همراه این متن، فایل ضمیمه‌ای قرار دارد که در آن، ایمیل‌های شخصی یکی از مقامات دولتی آمریکا نیز به چشم می‌خورد.

بر اساس اطلاعات موجود، گفته می‌شود شخصی که مورد تهاجم هکرها قرار گرفته‌است، متخصص موضوعات مربوط به روسیه بوده و در پلیس فدرال آمریکا و وزارت امور خارجه این کشور، فعالیت می‌کرده‌است. بر همین اساس، او یکی از اعضای جامعه اطلاعاتی آمریکا نیز هست، اما هیچ نامی از این فرد برده نشده‌است.

فرد هکر، همچنین مدعی شده‌است که در ایمیل‌های به دست آمده، پیام‌هایی از ارتباطات صورت گرفته بین سایر مقامات اطلاعاتی آمریکایی نظیر CIA نیز وجود دارد.

وزارت خارجه آمریکا تا این لحظه هیچ اظهارنظری در مورد این حمله هکری و عامل یا عاملان احتمالی آن نکرده‌است. البته برخی از کارشناسان امنیتی به این موضوع اشاره کرده که حمله به سازمان‌ها و شخصیت‌های دولتی در آمریکا، موضوع عادی و رایجی است و پیش‌ از این هم اتفاق افتاده‌بود.

به‌احتمال‌زیاد در چند روز آینده، این حمله سایبری به نهادهای اطلاعاتی روسی نسبت داده خواهدشد و باید منتظر واکنش احتمالی دولت روسیه به این موضوع ماند.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *