اثر انگشت جای کارت پرواز را می‌گیرد

[ad_1]

 

اثر انگشت جای کارت پرواز را می‌گیرد

کد مطلب: 12905

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۰

 

فناوری جدید عرضه شده‌است که می‌توان از اثر انگشت به‌جای کارت شناسایی و کارت پرواز در فرودگاه برای سوار شدن به هواپیما استفاده کرد.

اثر انگشت جای کارت پرواز را می‌گیرد

 

 

فناوری جدید عرضه شده‌است که می‌توان از اثر انگشت به‌جای  کارت شناسایی و کارت پرواز در فرودگاه برای سوار شدن به هواپیما  استفاده کرد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، از این به بعد به‌جای به همراه بردن کارت شناسایی و کارت پرواز به فرودگاه برای سوار شدن به هواپیما تنها می‌توانید از اثر انگشت خود استفاده کنید. این ابتکار‌ عمل از سوی خطوط هواپیمایی دلتاایرز در آمریکا اجرایی می‌شود و مسافران با قراردادن دو انگشت میانی خود روی یک دستگاه اسکنر می‌توانند احراز هویت کنند و سوار هواپیما شوند.

با استفاده از این فناوری ابتکاری فرآیند طولانی و وقت‌گیر تهیه چک‌لیست مسافران حذف شده و به سرعت می‌توان آنها را برای پرواز آماده کرد. سیستم ابتکاری مورد استفاده دلتا‌ایرز، مبتنی بر فناوری بیومتریک خاصی است که از سوی شرکت‌ کلیر در نیویورک ابداع شده است. برای استفاده از این فناوری دلتا‌ایرز کیوسک‌های اسکن متعددی را در ۲۲ فرودگاه آمریکا نصب کرده‌است.

اگرچه استفاده از سیستم اسکنر مذکور به تسریع فرایند پرواز و احراز هویت مسافران منجر می‌شود، اما برخی نگرانی‌های امنیتی در مورد حفظ حریم شخصی مسافران و امنیت آنها نیز وجود دارد، زیرا علاقه‌مندان به استفاده از سیستم یادشده باید گواهی‌نامه خود را اسکن کرده و در اختیار سیستم مذکور قرار دهند و علاوه‌بر این باید شماره تامین اجتماعی‌شان را نیز در آن وارد کنند، لذا هک شدن احتمالی سیستم مذکور موجب افشای اطلاعات خصوصی مسافرانی می‌شود که از پروازهای دلتاایرز استفاده می‌کنند از همین‌رو نصب و استفاده عملیاتی از این سیستم منوط به صدور تاییدیه اداره امنیت حمل‌ونقل ایالات‌متحده آمریکا است.

 

 

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *